Турция обвини Русия за повторно навлизане във въздушното й пространство. От турското външно министерство твърдят, че руският военен самолет е нарушил пространството в неделя.
Русия е нарушила въздушното пространство на Турция не само на 3 октомври, но и на следващия ден, твърдят от турското външно министерство. Подробности не са известни. Медиите в Анкара съобщават, че руският посланик отново е привикан за обяснение.
Москва обясни случая от 3 октомври с лошото време. От министерство на отбраната на Русия твърдят, че тогава бойният самолет навлязъл в турското въздушно пространство само за 5 секунди. Тогава Турция вдигна по тревога два изтребителя F-16 и предупреди, че ако отново бъде провокирана, ще отговори.
Вашингтон отправи остри критики към Москва заради нарушаването на въздушното пространство на Турция. Посланиците на НАТО определиха като изключително опасни и безотговорни инцидентите с руски самолети в турско небе.
Анкара настоява да бъде създадена забранена за полети зона южно от границата й, за да се защити цивилното население и да се помогне на сирийските бунтовници в борбата им срещу силите на президента Башар Асад.