ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Проверка заради незаконната регистрация в Несебър

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:33 мин.
У нас

Проверка заради незаконната регистрация в Несебър започва бургаската полиция. Снощи в "По света и у нас" ви показахме как един 25- годишен младеж не можа да гласува заради това, че неизвестни хора са му направили регистрация в Слънчев бряг.

проверка заради незаконната регистрация несебър

Проверка заради незаконната регистрация в Несебър започва бургаската полиция. Снощи в "По света и у нас" ви показахме как един 25- годишен младеж не можа да гласува заради това, че неизвестни хора са му направили регистрация в Слънчев бряг.

Полицията ще разследва дали от името на младежа е гласувано, съобщи за "По света и у нас" директорът на полицията в Бургас Милен Димитров. Заедно с това разследващите ще търсят кой е регистрирал младежа, а след това пак от негово име е подал Заявление за гласуване.

В момента бургаските полицаи работят по две досъдебни производства именно заради подобни регистрации. В Несебърска община те са 1080. Установени са и служителките, които са извършвали регистрациите, в отстъствие на хората и без нужните документи.

Ако се докаже, че по време на изборите нарушенята в секцията, в която е регистриран младежът, са драстични и от негово име е гласувано, е възможно изборите там да бъдат касирани. От 4 дни 25- годишният мъж е заличил регистрацията си в Несебър. Това обаче не означава, че ще може да гласува на втори тур.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?