Омбудсманът Мая Манолова връчи на кмета на Хитрино Нуридин Басри ваучера за храна на стойност 11 100 лв.
Мая Манолова, омбудсман на Р България: Вчера общественият съвет на кампанията "Великден за всеки" решихме останалите ваучери 550 на брой и на стойност 11 100 лв да ги предоставим на нуждаещите се хора от Хитрино. Така че днес ще ги дадем на кмета. Дойдох и да чуя какви са проблемите на хората, да ги подкрепя. Намерението ми е веднага след вдигане на бедственото положение, след връщането на хората в селото с моя екип да организираме изнесена приемна, в която да чуем проблемите на всеки човек и всяко семейство и да го подкрепим.
По-рано в Хитрино Манолова съобщи, че ще съдейства на пострадалите от селото да заведат граждански дела и след като бъде отменено бедственото положение, тя ще организира изнесена приемна в селото.
Собственици на апартаменти в комплекс край Царево се оплакват от липса на вода и ограничен достъп до имотите си
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Проверки на агенцията по храните: Следят за качеството на плодове и мляко в училища и детски градини
Грижата за психичното здраве и реформите: Водещи специалисти участваха на форум в София
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем ако поставяме под съмнение европейският курс на страната
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Какво е състоянието на пострадалите мъже?
Втора среща ЕС - Молдова: Фокус върху реформите и върховенството на закона