Ново земетресение беше усетено минута преди 1 часа след полунощ снощи в София, Перник, Благоевград, Кюстендил, Монтана, Самоков. Магнитудът на земния трус е бил 4 по скалата на Рихтер, а епицентърът - около 20 км на югозапад от столицата. Това съобщиха за БНТ от Геофизичния институт на БАН.
Ново земетресение беше усетено минута преди 1 часа след полунощ снощи в София, Перник, Благоевград, Кюстендил, Монтана, Самоков. Магнитудът на земния трус е бил 4 по скалата на Рихтер, а епицентърът - около 20 км на югозапад от столицата. Това съобщиха за БНТ от Геофизичния институт на БАН.
Няма данни за жертви и нанесени материални щети. Според сеизмолозите това е вторичен трус след земетресението от 22 май и няма място за паника. Усетено е по-силно на високите етажи.
Повече подробности научихме от Николай Милошев - директор на Института по геофизика, геодезия и география към БАН. Вижте видеото.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа
Владислав Панев: Пътят към държавния фалит е постлан от добри политици, лошите политици изваждат държавата от него
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"