ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Юнкер: Страните от Западните Балкани трябва да решат граничните си спорове

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:19 мин.
По света

На конфенрецията по сигурността в Мюнхен председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер изтъкна колко важно е да се предложи на страните от Западните Балкани перспектива за членство в ЕС.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Подчерта обаче, че те трябва да решат всичките си гранични спорове, преди да се присъединят към съюза.

Юнкер посочи продължаващия граничен спор между Хърватия и Словения, който не е бил решен преди влизането им в ЕС, и каза, че иска да се предотврати подобна опасност при другите потенциални членове на Евросъюза.

Жан-Клод Юнкер председател на ЕК: Като разширяваме перспективата за присъединяване на Западните Балкани, трябва да изнасяме стабилност в този регион, вместо да внасяме нестабилност от него. Затова е нужно страните от Западните Балкани да решат граничните си спорове, преди да станат членове на ЕС.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?