Единственият американец, който в момента е извън планетата Земя, гласува от космоса на президентските избори в САЩ, предаде Асошиейтед прес.
НАСА съобщи, че астронавтът Шейн Кимбро е попълнил бюлетината си от Международната космическа станция през последните дни. Той пристигна в МКС в средата на октомври.
Преди да започне четиримесечната космическа мисия, Кимбро заяви, че тя ще е нещо специално, защото ще може да каже, че е гласувал от космоса.
Когато той се върне на Земята през февруари, САЩ ще имат нов главнокомандващ. Астронавтите са общо взето аполитични, каза той пред журналисти миналия месец. "Ще се радвам да приветствам новия президент, който и да е той", заяви той.
Закон в щата Тексас от 1997 г. разрешава на американските астронавти да гласуват от космоса. Когато не са на мисия, техен адрес е Хюстън. От контролния център в този град се изпраща електронна бюлетина до астронавтите и тя се връща по електронна поща до местната администрация.
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Вилата на Берлускони на остров Сардиния беше продадена на шейх от Катар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра