Бедствено положение е обявено в Котел след като вчера ниската част на града беше потопена от поройния дъжд. Няма данни за пострадали хора. От община Котел казаха за БНТ, че ситуацията постепенно се нормализира. Предстои описване на щетите.
20 къщи са наводнени, а настилката на няколко улици е отнесена от силната вода.
Близо 80 л/м2 са паднали над града за по-малко от час. Няколко улици са останали без настилка след пороя. Особено са засегнати къщите около реката. Там нивото на водата е достигнало метър и половина. Няма данни за пострадали хора. Предстои описване на щетите.
Общината ще разчита и на държавата за възстановяването на града след бедствието.
Кадрите са на "Котел-нюз".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите