Дни преди международния ден на жената, в Япония отбелязаха трети март, почитан като деня на момичетата. Молитви за здраве и щастие и специални кукли - Хина - това са част от задължителните за празника атрибути. Японските авиолинии обаче избраха свой начин, за да отбележат празника.
Това не се участнички в конкурс за красота, а наземният и летателният екипажи на един специален полет. За да отбележат денят на момичетата Японските Авиолинии организираха специален полет, чието обслужване беше поето изцяло от дами. Първо машината беше подготвена за курса Токио- Миазаки, от механици-жени, разбира се! ":
Канами Андо, механик
"Надявам се да имам повече възможности да работя с колеги-жени."
Преди полета наземният персонал се снима с пътниците и раздаде на всички оризови бисквити. Тази дама пътува с майка си и дъщеря си, и беше истински развълнувана от факта, че е част от подобно събитие, което почита женската сила.
"Щастлива съм, че мога да се кача на този специален полет!"
Последните статистически данни показват, че едва 0,7 % от пилотите в основните японски авиолинии са жени. От транспортното министерство настояват авиопревозвачите да наемат повече дами на отговорните позиции, с които те се справят повече от блестящо, както показва практиката!