Новият ловен сезон за прелетен дивеч се открива тази събота - 12 август. За недопускане на инциденти и нарушения от Югозападното държавно предприятие призоваха ловците от 28-те ловни сдружения в обхвата му към стриктно спазване на законовите разпоредби и следване на ловната етика и морал.
Екипи от служители на предприятието, регионалните дирекции по горите и Министерството на вътрешните работи ще извършват съвместни проверки за спазване на Закона за лова и опазване на дивеча и Закона за оръжията и боеприпасите. Акцент в проверките тази година ще бъде забраната за използване на звуковъзпроизвеждащи устройства за привличане на дивеча. Предвидената глоба за това нарушение е от 600 до 2000 лв.
Във връзка с повишения риск от пожари ловците трябва да са особено внимателни при боравене с огън. Паленето извън обозначените места може да предизвика горски пожари.
Габрово и Велико Търново обявиха обща кандидатура за Европейска столица на културата през 2032 година
Жители на видинското село Гомотарци: Дунавът от година на година става все по-плитък
Скандал в Банско: Напрежение заради спор между младежи от България и Италия (СНИМКИ)
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски