Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на САЩ

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като се наложи с 6:4, 6:1, 3:6, 6:2 над португалеца Жоао Соуса за 2 часа и 41 минути. Това е второ класиране на Димитров в тази фаза на турнира, след като преди две години той отново достигна до четвъртия кръг, но там загуби от французина Гаел Монфис.

от БТА
08:41, 04.09.2016
Чете се за: 00:21 мин.
По света
григор димитров класира осминафиналите откритото първенство сащ

Следващият съперник на българина ще олимпийският шампион Анди Мъри, който е поставен под номер 2 в основната схема. В първите два сета Димитров не срещна почти никакви затруднения и сравнително бързо успя да ги затвори. В третата част обаче 25-годишният българин бе пробит при първите си две подавания и Соуса поведе с 5:0 гейма.

Въпреки че Григор върна един от пробивите, това не се оказа достатъчно и Соуса спечели с 6:3.
В заключителния четвърти сет непоставеният Соуса отново започна по-силно и поведе 2:0. След това обаче Димитров излезе от моментната криза и спечели шест последователни гейма, за да затвори мача с 6:2.