ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Италия продължава да отказва достъп на мигрантски кораби

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:16 мин.
По света

В рамките на седмица, втори кораб с мигранти акостира на италианския остров Лампедуза, въпреки забраната на правителството.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност 0:00
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Всички 41 бежанци слязоха на брега тази сутрин. Плавателният съд "Алекса" ще бъде конфискуван от полицията.

      Екипажът му - членове на хуманитарната организация "Медитеранеа", ще бъдат разследвани за подпомагане на незаконната миграция.

      По-рано друг кораб с 65 мигранти - "Алан Курди" на германската хуманитарна организация "Сий ай" се опита да стигне италианския бряг, но в последствие промени курса си към Малта.

      Забраната на Италия плавателни съдове с мигранти да акостират в пристанищата на страната обтегна отношенията й с неправителствени организации и Брюксел.

      Свързани статии:

      Германски кораб с бежанци се насочва към бреговете на Италия
      Германски кораб с бежанци се насочва към бреговете на Италия
      Кораб на италианска хуманитарна организация с 41 спасени мигранти акостира на Лампедуза. Към италианския остров се е насочил и корабът Алан Курди с 65 бежанци на борда. Той е собственост на германската организация за човешки права "Сий ай". Същевременно капитан Ракете, която акостира вече друг кораб с 40 бежанци на Лампедуза, се готви да съди италианския вътрешен министър за клевета.
      Чете се за: 00:47 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?