Днес изтича срокът, в който всички софиянци, които се отопляват на твърдо гориво, могат да кандидатстват за подмяна на старите печки с отоплителни системи, щадящи околната среда.
35% от замърсяването в столицата се дължи на отоплението с твърди битови горива. 5000 домакинства в София ще могат да го направят напълно безплатно, без да е нужно да отговарят на допълнителни критерии.
Проектът обхваща общо 5 общини и е с общ бюджет от близо 17 милиона лева. Той ще бъде финансиран от европейската програма LIFE. Крайната цел е спестяване на около 160 тона фини прахови частици годишно.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра