В Симеоновград 38-годишен мъж от Сливен е задържан за приготвяне на метаамфетамин, съобщи ОД на МВР - Хасково. Полицаите са задържали заедно с него и 19-годишно момиче и 17-годишен младеж от града.
Вчера на улица "Иван Арнаудов" криминалисти от местния участък са проверили апартамент, обитаван от момичето. В една от стаите в дома са били открити метални стойки със закрепени на тях фунии, бутилки с различни течности, колби и кофички с прахообразни и люспести вещества. Открити са били 15 грама метаамфетамин, още 5 грама от същото вещество под формата на розови кристали и 10 литра жълтеникава течност.
При обиска у мъжа от Сливен са намерени още 20 грама от наркотика на кристали. В хода на действията на органите на реда тримата са признали, че най-възрастният от тях е приготвял от субстанциите "пико" за лична употреба. Тримата са били задържани до 24 часа по образуваното досъдебно производство.
Повдигнаха обвинение на шофьора на камиона след тежката катастрофа на АМ „Тракия“ край Карнобат
Министърът на туризма: С агресивна реклама и много инициативи се надяваме да компенсираме колебливия старт на сезона