Мъж на 72 г. от Варна е задържан за телефонна измама, съобщиха от пресцентъра на полицията в крайморския град.
Установено е, че на 5 септември около 13.00 ч. задържаният се обадил по телефона на 74-годишна жена от село в община Аврен, представяйки се за комисар от МВР. Под предлог, че предстои залавяне на телефонни измамници, той взел сумата от 17 000 лева, които потърпевшата оставила в торба до контейнер за смет в селото.
След проведените оперативно-издирвателни действия мъжът е задържан. Наложена му е мярка за неотклонение "парична гаранция". По случая е образувано досъдебно производство, работата със задържания продължава, допълват от полицията.
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия