На път за базата в Антарктида българската полярна експедиция посрещна Новата 2016 година в Ушуайя
В Ушуая посрещането на Нова Година е един безкраен празник.
Различните националности не пропускат да отбележат настъпването на Новата година според времето (часа) в Родината си. Това се случи и с българската антарктическа група. Рано сутринта първо отбелязахме Новозенланската Нова Година в осем сутринта местно време - тъй като в групата има писателка от там. В 13.00 шампанско гръмна Бат Мунг - хидролог от Монголия, който е работил на нашата база.
В 19.00 полярниците изпяха химна " Мила Родина" и започна подготовката за празничната вечеря за местната Нова Година. С пожелания за здраве, мир, късмет и благоденствие за целия български народ в полунощ, 21 полярници се поздравиха с настъпвването на Новата година.
(От блога на Цветелина Атанасова - репортерът на БНТ е в състава на експедицията)
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)