Нови три случая на морбили са регистрирани в Пловдив, съобщиха от пресцентъра на Клиниката по инфекциозни болести на УМБАЛ "Свети Георги" в града. Общо пациентите, настанени в здравното заведение вече са седем - 5 деца и две жени.
Едното от децата 7-месечно бебе, прието с последните е от кв. "Столипиново", а другите две, също бебета, са на болните жени от Злати трап и Чешнигирово.
От "Столипиново" е и първото дете, на 2 години, което бе прието в петък в клиниката с характерния обрив.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела