Задържаният в Силистра шеф на Комисията за защита на потребителите Урал Чакър остава в ареста за 72 часа. Обвинението срещу него е за взет подкуп в размер на 300 лева. Чакър е приел парите, за да не състави акт за административно нарушение за 1500 лева.
Набелязаният за жертва ресторантьор отказвал да плати в продължение на седмица исканата сума. От своя страна Урал Чакър всеки ден напомнял за себе си, давайки краен срок и указание парите да бъдат поставени в книга при предаването им. Бил е арестуван на излизане от търговския обект.
Ако бъде признат за виновен, Чакър може да получи наказание от 3 до 10 години лишаване от свобода и глоба от 20 000 лв.
Теодор Желев, ръководител на Окръжна прокуратура – Силистра
„Обвинението, което сме повдигнали е с квалифициращ елемент подкуп извършен чрез изнудване и злоупотреба със служебно положение, където наказанията са завишени.”
Преди да заеме поста 62-годишният Урал Чакър е бил директор на Държавен фонд „Земеделие“ в Силистра от 2001-ва до 2009-а година.
Протест пред посолството на САЩ в София за свобода и независимост на Венецуела
18-годишен младеж извади кръста от водите на езерото в столичния квартал "Дружба" (СНИМКИ)
Как институциите виждат първите дни на еврото у нас и с какви проблеми се сблъскват хората
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Париж, Лондон и Киев подписаха съвместна декларация за намерения за бъдещо разполагане на сили в Украйна