Софийската градска прокуратура атакува в съда наредбата за приема на първокласници в София. Прокуратурата иска приетата през февруари разпоредба да бъде обявена за нищожна.
Според приетата от Столичния общински съвет система при голям брой желаещи за първи клас всяко училище по решение на педагогическия му съвет може да приеме до три свои допълнителни критерии за прием, различни от общите.
Прокуратурата смята, че това е нарушение на закона за предучилищното и училищното образование. Според държавното обвинение въвеждането на това правило дава възможност да се създават всякакви критерии от отделните училища, с които да се наруши принципът на единност при приема на ученици, гаранцията за равнопоставеност на кандидатите първокласници и да стане невъзможен контролът върху процеса на прием на учениците в първи клас.
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)