Земеделски производители от цялата страна излязоха на протест пред Народното събрание срещу въвеждането на еднодневните трудови договори. Фермерите настояват за по-облекчени правила по наемането на временни работници. Според земеделците процедурата по...
Земеделски производители от цялата страна излязоха на протест пред Народното събрание срещу въвеждането на еднодневните трудови договори. Фермерите настояват за по-облекчени правила по наемането на временни работници.
Според земеделците процедурата по сключването на еднодневните трудови договорите води до загуба на време, заради обработване на документи и внасянето им в институциите. Фермерите се опасяват, че счетоводството на един работник ще струва минимум 10 лв.
Петко Димов, производител в село Черногорово: "Ти не може да седиш на полето, когато вали дъжд. В 7.00 часа пишеш договора в 8.00 почва да вали, ти ги връщаш работниците. 20 души... 20 договора горят, ти си ги платил. Дори и в данъчното все още не са наясно как ще стават нещата. Те не са го изчистили и го пускат в действие закона. Ей това е дразнещото в случая."
Земеделците предлагат плащането на осигуровки да става с дневници, които се заверяват от Инспекцията по труда. По този начин ще се плаща в края на сезона. Подобна е практиката в Румъния.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?