Оставки на директора на Държавната агенция за бежанците Петя Първанова, временния директор на регистрационно-приемателния център в Харманли Димитър Захариев, закриване на центъра и преместването му на границата. Това бе поискано на трети пореден за последните месеци митинг-шествие с участието на над 500 жители на Харманли в декларация.
До изпълнение на искането за закриване на центъра в Харманли, той трябва да бъде поставен под карантина и на настанените в него да се извърши медицински скриниг, настоя още ораторът. В лагера се прикрива здравният статус на настанените и други тежки проблеми, каза евродепутатът Ангел Джамбазки.
Протестиращите са готови и за гражданско неподчинение.
И аз съм за закриването на лагера, но нека първо чуем мнението на лекарите, призова кметът Мария Киркова. По нейните думи проблемите с центъра са много, има напрежение между жителите на града и протестите са справедливи, но на тези митинги не бива да се веят партийни знамена.
"Днес е ужас": Изнервени шофьори, километрични опашки и прегрели двигатели по пътя от и за Гърция
Паметник на олимпийския шампион по вдигане на тежести Милен Добрев беше открит в село Житница
Археолози откриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в Хераклея Синтика
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)