Протестно шествие в София настоя за справедлив процес, спазване на човешките права и истинска правосъдна реформа.
Протестиращите настояха за хуманно отношение към арестуваните по обвинение в корупция бивша кметица на район "Младост" Десислава Иванчева и заместничката ѝ Биляна Петрова, които от 7 месеца са в ареста. Шествието тръгна от НДК и завърши пред Съдебната палата. Там протестиращите блокираха за кратко трамвайното движение. Те носеха плакати с надпис: "Свобода и право". Според протестиращите към други подсъдими отношението е много по-снизходително.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите