Работодателите в Румъния да предлагат на служителите си ваучери на стойност 1500 леи или около 650 лева, с които да си закупят велосипед и с него да ходят на работа. Това предвижда законодателно предложение на депутат от дясноцентристката партия "Народно...
Работодателите в Румъния да предлагат на служителите си ваучери на стойност 1500 леи или около 650 лева, с които да си закупят велосипед и с него да ходят на работа. Това предвижда законодателно предложение на депутат от дясноцентристката партия "Народно движение".
Предвижда се ваучерите за покупка на велосипеди да се предлагат веднъж на две години. Освен това фирмите ще могат да отпускат на служителите си веднъж годишно още един бонус в размер на 300 леи или 130 лв. за закупуване на аксесоари за велосипеда. Законодателната инициатива е минала в Сената, а в момента се обсъжда от комисиите по труда, бюджета и правната комисия на долната камара на парламента.
Средствата за ваучерите няма да се осигуряват от правителството, а ще бъдат приспадани от разходите на съответната фирма. Вносителят на предложението - депутатът Валериу Стериу смята, че ако проектът влезе в сила, ще се купуват нови 15 000 велосипеда годишно. Така не само ще се облекчи трафикът в големите градове, но и замърсяването ще намалее и не на последно място хората ще водят по-здравословен начин на живот.
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Какво се случва в интерната в с. Варненци година след сигналите за насилие?
Земетресение с магнитуд 7,1 разтърси крайбрежието на Венецуела (СНИМКИ)