Президентът и премиерът влязоха в словесен сблъсък за избора на Иван Гешев за главен прокурор. Повод за задочния спор беше кой какво влияние има във Висшия съдебен съвет и кой носи отговорност за избора. Румен Радев заяви, че няма да подпише указа за назначаването на Иван Гешев под натиск и ще изпълни задълженията си по конституция в обозрим срок. Неговият подпис се чака след като в четвъртък ВСС избра Гешев с 20 гласа "за" и 4 "против".
След като гласува, президентът коментира темата за избора на Иван Гешев за нов главен прокурор. Според Румен Радев министър-председателят избягва да поеме отговорност за хората, които той е изпратил във ВСС, както и за това, че министърът на правосъдието не е излъчил втори кандидат, за да има процедурата състезателен характер.
Румен Радев, президент на Република България: Това е пореден опит на Борисов да прехвърли неговата отговорност върху някой друг. Всички знаят много добре, че не президентът номинира и избира главният прокурор, а ВСС и точно във ВСС Борисов има огромно влияние.
Реакцията на Борисов не закъсня. Той обвини президента в предизборна агитация и припомни как са разпределени партийните квоти във ВСС.
Бойко Борисов, министър-председател: Двете партии, които гласуваха за президента Радев имат пет гласа. Ние имаме 3 от 24, когато говориш неистини и подвеждаш избирателите в този ден, това е тежко нарушение на закона. Просто да не казва и агитира за БСП и ДПС в изборния ден.
В Пловдив главният прокурор заяви, че не очаква президентът да забави подписването на указа за назначаването на Иван Гешев.
Сотир Цацаров, главен прокурор: Аз не очаквам забавяне. Защото всяко забавяне не е в съответствие със самия процес, на второ място, ако позволите лично мнение не е в съответствие с начина, по който работи този президент. Мисля, че този президент е доказал съвсем ясно, че когато има да каже нещо той никога не се страхува да го каже.
Сотир Цацаров заяви още, че очаква от своя наследник силни резултати в областта на битовата престъпност, както и да продължат разследванията по високите етажи на властта. И не на последно място, реформи в държавното обвинение.