С велошествие в София Центърът за градска мобилност отбелязва края на европейската седмица на мобилността. Десетки велосипедисти преминаха през центъра на столицата с колела. Целта им е да покажат, че велосипедът осигурява независимост при придвижването в градски условия. Инициативата се провежда за втори път и е подкрепена от посолството на Дания у нас.
Методи Аврамов - Център за градска мобилност: Би трябвало независимо да можем да се придвижваме в града - независимо от автомобила. Така,че велосипеда да е едно средство за нашите пътувания до работа, до парка.
Любомир - велосипедист: Аз лично се оправям. Не мисля,че са достатъчно добри . Могат да бъдат подобрени- в други държави в ЕС има доста по-добри условия. Но аз съм доволен за момента се оправям отколкото с кола.
н. пр. Сьорен Якобсен - посланик на Кралство Дания в България: Колоезденето е добро за здравето, икономиката и съществуването ни и това е причината да подкрепим инициативата.
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините