Съдът гледа искането на спецпрокуратурата за постоянен арест на собственика на "ТАД Груп" Иван Тодоров. От държавното обвинение пледират, че ако е на свобода, Тодоров може да се укрие и да попречи на разследването.Повече подробности вижте от прякото включване на Иво Никодимов.
Прокуратурата изнесе като доказателства заключенията на експерти, които са прегледали данните на иззетите компютри, служители на "Информационно обслужване" и бивши служители на "Тад Груп", на които Иван Тодоров е давал указания да преглеждат системи на различни фирми и когато се установят пробиви, да им бъдат докладвани и така фирмите да бъдат привличани за клиенти на "Тад Груп".
Прокуратурата твърди, че по този начин Иван Тодоров е упражнявал някакъв вид кибер рекет.
Евгения Станкова, прокурор в Специализираната прокуратура, зав.-отдел "Антитероризъм": Към настоящия момент искам да отбележа, че собственикът на "ТАД груп", на когото е повдигнато обвинение за тероризъм - кибертероризъм, не е съдействал по никакъв начин на разследването, не е предоставил паролите, в рамките на които да бъдат разшифровани компютърните конфигурации, които са иззети при извършеното претърсване. В рамките на вчерашния ден бе проведен разпит и на служители на НАП. Същите бяха провеждани и сутринта днес. От разпитите стана ясно, че са копирани данните на над 5 милиона и 100 хиляди български граждани. В материалите по делото се съдържат данни, че около две седмици преди датата, на която е извършена реализацията и е задържан първоначално първият обвиняем, тези данни са били предоставени на сайта "Бивол".
Защитата на Иван Тодоров - адвокат Ина Лулчева, възрази на тези твърдения и заяви, че паролите за достъп до компютъра се знаят единствено и само от служителя, който работи на него и тъй като Иван Тодоров не ги знае, той няма как да ги предостави на разследващите.