Състезание по планинско колоездене се провежда днес край Благоевград. Организатори са Общината и местният клуб по планинско колоездене „Ендуро”.
Стартът на надпреварата бе даден тази сутрин в парк „Бачиново”. В зоната на парка в следобедните часове ще бъде и финалът. Надпреварата включва няколко състезателни етапа. Първият е изкачване към село Дъбрава. Два спускащи етапа тръгват от района на язовира над селото към парк „Бачиново“ и два - от района на село Делвино и връх Ореляк към базата на Югозападния университет„Неофит Рилски“. Във вело дисциплината участват състезатели от 16 до 55 години.Това е шестият, последен кръг от българските ендуро серии. С него официално ще бъде закрит състезателният сезон по планинско колоездене в България.
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър