На Международния ден на авиацията и космонавтиката, студентите от Техническия университет в Пловдив се включиха в демонстрационни полети край Граф Игнатиево. По време на авиошоуто участниците излетяха във формация. Всички полети бяха координирани с летателните графици на военните от авиобазата и гражданската авиация. Много граждани, настоящи и бивши военни пилоти, любители и авиационни специалисти посетиха Музея на авиацията край Крумово, където може да се види част от екипировката и капсулата на първия български космонавт Георги Иванов.
Така популярните дронове всъщност се наричат безпилотници. Понятието се използва в българската авиация за първи път преди повече от 50 години.
проф. Добрин Сейзински - ръководител на катедра "Транспортна и авиационна техника и технологии", ТУ-София: Аз мога да говоря много за приложението на безпилотниците, в строителството, картографията, мониторинг на околната среда.
Освен безпилотни апарати всички страстни любители на летенето, наблюдаваха демонстрации на повече от 20 леки и свърхлеки самолета, които бяха дошли край Граф Игнатиево от цялата страна.
Димо Вичев: Обичам авиацията, тя ми е и хоби и професия, вие сте пилот, не аз съм авиационен техник в авиобазата в Крумово, доведох децата да почувстват атмосферата на празника.
Празникът на авиацията събра и много посетители сред изложбените площи на Музея на авиацията в Крумово.
Веселина Атанасова, старши експерт в Музея на авиацията в Крумово: Съгласно класацията на ООН България е 18-та страна по изпратени в космоса прибори. Шестата страна, изпратила космонавт и третата страна, получила лиценз за производството на космически храни.
Днес всеки можеше да се качи на бордовете на два от бойните самолети, съхранявани от музея. Интерес предизвикаха и космическите храни. Част от гостите дори опитаха космическо пиле с ориз.