Преди седмица достъпът беше ограничен, а с часове тежкотоварните автомобили престояваха на буферен паркинг
Казусите около "Лукойл" не се отразяват на зареждането с гориво от рафинерията в Бургас. Това установи наша репортерска проверка на пункта, откъдето цистерните се пропускат в завода, за да транспортират горива.
Преди седмица достъпът беше ограничен, а с часове тежкотоварните автомобили престояваха на буферен паркинг.
Днес опашки нямаше. Шофьори ни увериха, че проблемът е бил само за ден. Вече седмица цистерните се пропускат без забавяне, зареждат и напускат обекта спокойно. Въпреки това, достъпът до рафинерията остава строго контролиран, а на входовете дежурят няколко екипа на Жандармерията.
Атанас, шофьор на цистерна за гориво: Както винаги – нормално си е всичко.
- БНТ: Имате ли повече работа, по-малко ли е сега?
- Не знам.
- БНТ: Много се коментира темата?
- Коментира се, но не съм аз човекът, който трябва да я коментира.
- БНТ: За вашата работа, дали се отразява по някакъв начин?
- Засега не.
- БНТ: Повече българи или повече чужденци зареждат гориво?
- Чужденци няма, българи сме.
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия