ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Без вода в 7 квартала на София
Чете се за: 00:32 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Тереза Мей: Финансовият сектор е приоритет в преговорите с ЕС за Брекзит

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:21 мин.
По света

Висши британски банкери казаха на министър-председателката Тереза Мей днес, че искат повече яснота за бъдещите регулаторни отношения между Великобритания и ЕС, въпреки че бяха обнадеждени от предварителното споразумение за "развода", постигнато миналия месец. Това заяви говорител на Мей, цитиран от Ройтерс.

тереза мей финансовият сектор приоритет преговорите брекзит

"Бизнес лидерите единодушно подчертаха необходимостта за възможно най-голяма яснота", каза говорителят след среща днес на Мей и финансовия министър Филип Хамънд с ръководители на финансови фирми на Даунинг стрийт 10.

"Приключването на първата фаза от преговорите трябва да им е вдъхнало увереност", добави той. Тереза Мей е казала на висшите представители на финансовия сектор, че той е приоритет в предстоящите преговори с ЕС за Брекзит, предаде Ройтерс, като се позова на източници, запознати със срещата. "Това бе обнадеждаваща, позитивна среща", каза банкер пред Ройтерс. Миналата година банкерите се оплакаха, че не са били изслушани от правителството на Мей в подготовката за Брекзит, добавя Ройтерс.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?