Заплатите в частния сектор догодина ще растат с между 7 и 15%. Около това се обединиха бизнес организации и синдикати на среща по покана на премиера Бойко Борисов. Отделно социалните партньори отчитат и продължаващ недостиг на работна ръка, а от там и необходимост от спешен внос на кадри. Гости в студиото на Сутрешния блок на БНТ бяха заместник-председателят на БСК Димитър Бранков и икономистът Христина Вучева.
Христина Вучева: Би било интересно дали е имало и министър на финансите там или някой, който отговаря за координацията на икономическата политика. Ние така и не разбрахме кой отговаря, защото вицепремиерът, който отговаряше по правилник за икономическата политика, никога не казваше, че прави това. Той се занимаваше с други неща. Чухме от избрания току-що вицепремиер, че ѝ трябвали две седмици - тя беше шеф на този кабинет, да се запознае с проблемите, което е малко озадачаващо.
Димитър Бранков: Не става дума за решение. Става дума за обсъждания, за консултиране. Специално Стопанска камара не се изживяваме колегите и нямаме такива задължения по устав да бъдем медиатор между правителството и обществото. Ние представляваме нашите членове и техните общи икономически интереси. Думата "решение" бих заменил с очаквания и прогнози.
На загуба: Автобусните превозвачи искат компенсации заради цените на горивата
Ще поскъпнат ли хлябът, месото и основните храни заради скока на цените на горивата?
Войната в Близкия изток: Оставки на хора от кръга около Тръмп заради ударите в Иран
Атанас Запрянов: Заради войната в Иран противоракетната отбрана на НАТО е приведена в най-висока степен за защита
Срещу купуването на гласове: Арести и обиски при полицейска акция в Бургас