Вицепремиерът Томислав Дончев е бил разпитан вчера от прокуратурата по разследването за нецелево разходване на средства за европредседателството от бившия директор на НДК Мирослав Боршош. Това заяви пред журналисти в Съдебната палата Румяна Арнаудова, говорител на главния прокурор. Дончев е бил принципал на НДК в миналото правителство на ГЕРБ.
Тя допълни, че разпитите по случая продължават. Бившите принципали на НДК - министър Лиляна Павлова и Вежди Рашидов, също ще бъдат извикани за обяснения. По думите ѝ, ако прокурорите преценят, че е необходимо, ще извикат на разпит и още членове на Министерски съвет. Арнаудова е категорична, че ако се съберат доказателства за вина и на други лица, прокурорите от отдел "Антикорупция", ще повдигнат още обвинения.
Румяна Арнаудова уточни, че двете обвинения на Мирослав Боршош за безстопанственост и нецелево изразходване на средства са "начални и работни". Причината е, че продължава анализът на 4000 договора, които той е сключил, докато е ръководел НДК. "Предстои вероятно повдигане на обвинения и за други подобни престъпления", каза още Арнаудова. Тя обясни, че парите, които са изразходвани не за председателството, са около 1 700 000 лв., но по думите ѝ е възможно тази сума да се увеличи.
Росен Желязков върна на президента мандата за съставяне на правителство неизпълнен
Валери Жаблянов: БСП трябва да излезе с ясни ангажименти към българските избиратели
Костадин Костадинов: Къде е реакцията на нашите партньори от ЕС след нападението на посолството ни в Скопие?
Българският посланик в Скопие след нападението: Безнаказаността не допуска превенция, а насърчава посегателствата
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме
Русенско се възстановява след снега – пътищата са проходими, няма бедстващи хора