Един от символите на Варна - рибарското мостче на Северния плаж, ще бъде възстановено по проект на учени от БАН. Съоръжението е изградено през 60-те години на миналия век, но през 2003 година част от него рухва заради корозия в конструкцията. Четири години по-късно е премахнато, но на морското дъно все още стоят елементи, опасни за къпещите се в района.
Проектът предвижда новото съоръжение да бъде с дължина 169 метра, като в края му ще има изкуствен остров с диаметър 34 метра. Новият пристан ще се използва като изходен пункт за разходки с малки корабчета и джетове. Предвижда се още възстановяване на пътната връзка с крайбрежната алея. Реализацията на проекта ще се финансира по оперативна програма.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи