Адриан Манарино си осигури мач с Джокович, Рубльов се справи без проблеми с Корда

Французинът се справи с Бен Шелтън в петсетов трилър, докато Рубльов записа трисетова победа.

адриан манарино осигури мач джокович рубльов справи без проблеми корда
15:27, 19.01.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Френският ветеран Адриан Манарино се класира едва за втори път в кариерата си за осминафиналите на Australian Open.

35-годишният французин, който през последните 12 месеца се радва на най-добрите резултати в цялата си кариера, отстрани Бен Шелтън след 7:6(4), 1:6, 6:7(2), 6:3, 6:4. Мачът продължи 4 часа и 51 минути, а за Манарино, който в края на миналата година спечели турнира в София, това бе трета поредна петсетова победа в Мелбърн.

Американецът допусна цели 75 непредизвикани грешки в срещата и въпреки че записа 18 аса и 73 печеливши удара, не успя да се противопостави на французина достатъчно здраво.

Така Манарино си осигури среща на осминафиналите с десеткратния шампион в турнира и номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович от Сърбия.

До момента Джокович и Манарино имат четири мача помежду си, като и четирите са в полза на световния номер 1. Изненадващо обаче цели три от тези мачове са на тревна настилка, а само един - последният им през 2018 година, е на твърд корт. В него Манарино взе първия сет, но допусна обрат след това.

За четвъртия кръг в Мелбърн се класира и петият в схемата Андрей Рубльов, който надигра друг представител на САЩ Себастиан Корда с 6:2, 7:6(6), 6:4 за точно 2 часа игра.

В следващия кръг съперник на Рубльов ще бъде последният останал австралиец в турнира. Това е поставеният под номер 10 в схемата Алекс де Минор.