Академик (Пловдив) отново удари Черноморец и е на 1/2 финал в НБЛ

Чете се за: 00:30 мин.
Баскетбол
академик пловдив отново удари черноморец финал нбл

Пловдивчани се наложиха за втори пореден път над състава на Черноморец и така се превърнаха в първия отбор, който се класира за полуфиналите в плейофите на Националната баскетболна лига.

Отборът, воден от Йордан Янков, спечели втората среща с 91:77 и сега насочва вниманието си към 1/2 финала в турнира за Балканската Лига, където го очаква българско дерби с Берое.

Още в първата четвърт домакините съумяха да натрупат солиден аванс, като в края на първите 10 минути резултатът беше 31:13.

Гостите все пак показаха зъби и до почивката стопиха изоставането си, а първото полувреме приключи при 46:43 в полза на Академик.

До края обаче пловдивчани контролираха изцяло събитията на паркета, печелейки третата и четвъртата част, за да затворят срещата при 91:77.

С 27 точки за победителите се отличи Йере Вучица, Обрад Томич вкара 18, а Николай Титков добави 17.

За бургазлии Болдуин завърши с 27 пункта, Марвин Смит със 17, а 11 отбеляза капитанът Константин Коев.