Академик (Пловдив) си осигури участие във Финалната четворка на Балканската лига

13:01, 18.03.2021
Чете се за: 00:43 мин.
Баскетбол
академик пловдив осигури участие финалната четворка балканската лига

Пловдивският тим стана първия сигурен участник във Финалната четворка на Балканската лга през този сезон, след като записа нова убедителна победа във втората фаза, надигравайки като домакин Куманово (Северна Македония) с 96:68 точки.

Отборът на Йордан Янков изнесе много силен двубой, като в нито един момент не постави успеха си под съмнение след отлична игра в отбрана и добра успеваемост от тройката.

За тимът от западната ни съседка това пък бе трета последователна загуба, като македонците имат да изиграят само още един мач в групата, което означава, че Академик със сигурност ще завърши на едно от първите две места в подреждането.

Пловдивчани започнаха силно и натрупа солиден аванс още в началото, като водеха с 21:4 след само 6 минути игра, а в края на първата четвърт преднината беше 15 точки в полза на Академик.

На почивката българският състав водеше с 18 точки, а преди последните 10 минути разликата достигна внушителните 30 точки.

За победителите петима баскетболисти записаха двуцифрен актив, като Томислав Минков бе най-резултатен с 16 точки,Васил Бачев добави 14,Обрад Томич вкара 13 , а Антъни Гуджино и Николай Николов завършиха съответно с 12 и 10 точки.

На 25 март Академик гостува на израелския Апоел Холон.