Алекс Николов и Лубе с втори успех в Шампионската лига

алекс николов лубе втори успех шампионската лига
Снимка: lubevolley.it
21:56, 30.11.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Българският волейболист Александър Николов и неговият клубен Лубе Чивитанова записаха втори последователен успех в груповата фаза на Шампионската лига, надигравайки с 3:0 (25:22, 25:17, 25:23) като гост чешкия Лви Прага в среща от група "Е" на надпреварата.

В столицата на Чехия италианският гранд нямаше никакви проблеми да стигне до победата, въпреки че срещна съпротива от страна на домакините в първия и в третия гейм.

Александър Николов започна срещата като титуляр, но бе заменен в средата на откриващата част от Матиа Ботоло, който всъщност доигра двубоя и завърши с 6 точки.

Най-резултатни за победата на Лубе обаче станаха Адис Лагумджия и Марлон Янт, които се отчетоха с по 16 точки, докато от другата страна Финиан Маккарти приключи с 14.

В класирането Лубе Чивитанова е лидер с пълен актив от 6 точки и баланс 2-0, докато засега Лви Прага заема второто място с 3 пункта и актив от една победа и едно поражение.