18-годишната българка и Лаура Бьонер (Германия), поставени под номер 1, спечелиха срещу Ема Харайда (Чехия) и Ана Мария Бротя (Румъния) с 6:2, 6:3 за 77 минути.
Българската тенисистка Алекса Каратанчева се класира полуфиналите на двойки на турнира на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.
18-годишната българка и Лаура Бьонер (Германия), поставени под номер 1, спечелиха срещу Ема Харайда (Чехия) и Ана Мария Бротя (Румъния) с 6:2, 6:3 за 77 минути. Те взеха първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част наваксаха ранен пробив пасив и стигнаха до обрат, за да триумфират.
Каратанчева има един финал при дуетите във веригата на Международната федерация ITF през този сезон на надпреварата от същия ранг в Сърбия в началото на септември.
Димитър Кисимов стартира с победа на сингъл на турнира от категория J300 на ITF в Роухямптън
Калоян Шиков и Александра Рангелова станаха шампиони на сингъл на турнир от World Tennis в Добрич
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи