Александър Николов с 20 точки при третата поредна победа на Лубе в Шампионската лига

01:00, 13.12.2023
алекс николов лубе допуснаха пълен обрат перуджа отново разминаха суперкупата италия

Българският волейболист Александър Николов имаше основна заслуга и стана най-резултатен за успеха на своя клубен тим Кучине Лубе Чивитанова с 3:0 (25:22, 27:25, 25:23) гейма като гост на белгийския Маасейк в среща от група "Е" на Шампионската лига.

За италианския вицешампион това бе трети пореден успех в надпреварата без загубен гейм, след който те са убедителен лидер в подреждането с перфектен баланс 3-0, докато белгийците са трети с актив от една победа и две загуби.

Срещата в залата в Маасейк протече равностойно, като домакините определено могат да съжаляват, че не спечелиха поне гейм срещу своя съперник.

В първата част Лубе доминираше и очаквано я спечели с 25:22, докато във втората волейболистите на Джанлоренцо Бленджини показаха повече хладнокръвие, за да я измъкнат с 27:25.

В третия сет пък белгийците имаха аванс от 23:19, но от този момент нататък Алекс Николов и компания взеха шест от следващите седем точки, за да затворят срещата след 25:23 в своя полза.

Николов стана най-резултатен в двубоя със своите 20 пункта, турският диагонал Адис Лагумджия добави 18, а кубинецът Марлон Янт приключи с 12.

За Маасейк Тино Ханжич реализира 14 точки, Йолан Кокс се отличи с 11, а Мигел Ангел Форнес и Адам Бартош завършиха с по 9.

Слънчево, със сутрешни мъгли, на места трайни
Реал Сосиедад спечели група "D" в ШЛ след нулево реми срещу Интер, Бенфика се добра до Лига Европа след късна драма