Александра Георгиева с победа и загуба на световното първенство по таекуондо в Баку

александра георгиева победа загуба световното първенство таекуондо баку
14:45, 31.05.2023
Чете се за: 01:00 мин.

Александра Георгиева не успя да стигне до мачовете за медалите на световното първенство по олимпийско таекуондо, което се провежда в Баку (Азербайджан). В първата си среща в категория 49 килограма националката ни победи Ниара Линан (Андора) с 2:1 рунда (10:4, 2:4, 9:4 точки).

Във втория кръг Георгиева накара световната шампионка и многократна златна медалистка от най-елтитни международни турнири, Даниела Соуза (Мексико) да трепери до последната секунда. Само една точка лиши таекуондистката ни от участие в следващия кръг след като записа загуба с 1:2 рунда (10:4,4:11,1;2 точки).

Павлин Иванов и тимът му Сибиу записаха втори успех в четвъртфиналната серия в румънското първенство
Чете се за: 01:40 мин.
Астън Вила се спаси в дузпите и продължава към полуфиналите на Лигата на конференциите
22:35, 18.04.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Фиорентина се измъчи срещу Пилзен, но продължава напред
22:30, 18.04.2024
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
21:56, 18.04.2024
Валентина Георгиева с 15-ти резултат в квалификациите на греда на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
21:35, 18.04.2024