Американският производител на чипове "Куалком" спечели дело срещу глоба от един милиард евро, наложена преди четири години от антитръстовия регулатор на Европейския съюз.
Решението е удар срещу ресорния еврокомисар Маргрете Вестагер в усилията й срещу практики на световните високотехнологичните корпорации.
През 2018 г. Еврокомисията постанови, че между 2011 г. и 2016 г. "Куалком" е платила милиарди на компанията "Епъл", за да използва само нейните чипове при всичките си смартфони и таблети. Практиката е за сметка на конкуренти като "Интел".
Съдът в Люксембург анулира анализа на Брюксел и откри процедурни нарушения при разглеждането на случая, които засягат правото на защита на технологичния гигант.
Еврокомисията съобщи, че ще разгледа внимателно решението и ще обмисли следващите си стъпки. Брюксел може да обжалва пред Върховния съд на Евросъюза.
Хазната е загубила близо 580 милиона лева от недекларирани горива през 2024 г
Собствеността на "Лукойл": Енергийното министерство не е препоръчвало изкупуване
Политически лабиринт и ходове след оставката - коментар на народните избраници