Двукратният шампион на Уимбълдън Анди Мъри ще загрее за тазгодишния турнир от Големия шлем на трева с участие в "Куинс клъб", Лондон, където е вдигал пет пъти трофея, съобщиха организаторите на надпреварата, които му дадоха "уайлд кард".
Бившият номер 1, който навършва 34 години в събота, направи емоционално завръщане в Тура след операция на тазобедрена става през 2019, печелейки титлата на двойки в турнира заедно с испанския ветеран Фелисиано Лопес. Мъри, който страда от проблеми в слабините, е играл в три надпревари през 2021-а и за последно бе на корта през март.
Той пътува до Италия, за да тренира покрай Мастърс 1000 състезанието в Рим тази седмица. Намиращият се на 123-а позиция в света шотландец се надява да бъде готов за "Ролан Гарос", който стартира на 30 май, но изчаква, за да разбере дали ще получи „уайлд кард“ от организаторите. Турнирът на трева в "Куинс клъб", който бе отменен миналата година заради пандемията от коронавирус, започва на 14 юни.
ПСЖ следи Кефрен Тюрам, а бъдещето на Коло Муани в Ювентус остава основна тема
България обяви състава си за Балканиадата по лека атлетика до 18 години в Нове Место
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?