Германският канцлер Ангела Меркел отрече спекулациите относно възможността за поредно кандидатиране за поста на германски канцлер и заяви, че дори не мисли за това.
"Не. Наистина не“, каза тя за ЗДФ, отговаряйки на въпрос за готовността й да стане канцлер за пети път в светлината на коронавирусната криза и необходимостта от преодоляването й. Меркел добави, че решението й е "много твърдо".
По-рано германският вътрешен министър Хорст Зеехофер в интервю за вестник "Билд ам Зонтаг“ заяви, че в последно време чува мнения, че Меркел трябва да остане, защото тя управлява държавата много добре по време на епидемията.
В края на октомври 2018 г. Меркел обяви решението да не се кандидатира повече за председател на Християндемократическия съюз. Това беше предшествано от незадоволителните резултати, генерирани от консерваторите на регионалните избори. Канцлерът каза също, че тя ще остане начело на правителството до 2021 г. и след това няма да заема политическа длъжност.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра