Единственото попадение вкара Станислав Иванов в средата на първото полувреме.

Арда Кърджали Станислав Иванов
Снимка: Startphoto.bg
21:06, 26.07.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Арда победи Крумовград с 1:0 в първия мач от втория кръг на Първа лига. Единственото попадение вкара Станислав Иванов в средата на първото полувреме. Най-много пропуски за Клумовград направи капитанът на тима Серкан Юсеин, който игра с превръзка на главата.

В първия четвърт час нямаше положения пред двете врати, а в 20-ата минута Янко Георгиев улови центрирана топка към тарана на домакините Чинонсо Офор.

В следващата атака Арда излезе напред в резултата. Станислав Иванов пое топката отдясно, навлеза към средата на терена и с левия крак от границата на наказателното поле вкара в десния ъгъл на Янко Георгиев с техничен удар. Крилото не беше в положение на засада при поеманате на топката. Гостите имаха претенции, че Емил Виячки е играл с ръка в началото на акцията, но съдията Стоан Арсов не прие това.

Малко след половин час игра Ренан Арияш направи пропуск за Крумовград, а след това Серкан Юсеин шутира в ръцете на вратаря Анатолий Господинов.

В края на първата част пак Юсеин стреля от пряк свободен удар, но Господинов отново имаше авторитетна намеса.

В 55-ата минута Серкан Юсеин центрира от фаул, а Матей Шимич стреля от въздуха, но топката се спря във външната страна на мрежата.

В 64-ата минути капитанът на Крумовград Юсеин пропусна най-чистото положение до момента. Той бе изведен отдясно и с хубаво движение мина зад гърба на защитник, но диагоналния му удар мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Господинов.

До края на мача нямаше сериозни положения пред двете врати.

В третия кръг след седмица Арда ще гостува на Лудогорец, а Крумовград ще приеме друг евроучастник - Ботев (Пловдив).