Арда ще играе бараж за Лигата на конференциите след класически успех над Ботев Пловдив

21:22, 06.06.2023
Арда Кърджали Ботева Пловдив
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Арда Кърджали победи Ботева Пловдив с 3:0 в мач от 35-ия кръг на Първа лига. Кърджалии си осигуриха класиране за бараж за Лига на конференциите.

През първото полувреме на стадион "Христо Ботев" гостите изпълниха заучено пряк свободен удар и откриха резултата. Светослав Ковачев бе точен с плътен шут.

След паузата Абубакар Тунгара пропусна да се разпише, след като шутира в напречната греда.

Светослав Ковачев удвои головата си сметка в четвърт час преди края на редовното време. Той отправи рязък удар с левия крак в близкия ъгъл.

Ласана Н'диайе записа името сред голмайсторите, само 3 минути след като се появи в игра. Нападателят се озова очи в очи с противниковия вратар и стреля с левия крак.

Арда заема 7-ата позиция в класирането с актив от 58 точки. Ботев Пловдив остава на 10-ото място в подреждането с 36 пункта.