арсенал измъкна точки селхърст парк
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:53, 22.08.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Арсенал записа втори пореден успех от началото на сезона във Висшата лига, след като победи Кристъл Палас с 1:0 като гост в последен мач от втория кръг на първенството. На "Селхърст Парк" "артилеристите" играха с човек по-малко в последния половин час и трябваше да покажат характер, за да опазят преднината си.

През първата част гостите доминираха, но нападателят Еди Нкетия направи два пропуска от чисти позиции. Малко след почивката Нкетия се реваншира като спечели дузпа за своя тим, а капитанът Мартин Йодегор хладнокръвно реализира. В 67-та минута бранителят на Арсенал Такехиро Томиасу направи глупаво нарушение, с което си изкара втори жълт картон. "Орлите" потърсиха изравнителен гол в оставащите минути, но не успяха да стигнат до такъв.

По този начин Арсенал се присъедини към Манчестър Сити и Брайтън като единствените три отбора с пълен актив точки след два изиграни мача. Палас заема 11-та позиция в класирането с 11 точки.

Задържаха група мигранти на пътя Казанлък - Стара Загора
Четирима шампиони ще бъдат излъчени в четвъртия ден на световното по лека атлетика в Будапеща