Арсенал измести Уест Хям от топ 4 след победа в двубоя помежду им

23:54, 15.12.2021
Чете се за: 01:32 мин.
арсенал измести уест хям топ победа двубоя помежду
Снимка:

Отборът на Арсенал се настани в топ 4 в класирането на Висшата лига, след като записа домакински успех с 2:0 срещу свой пряк конкурент - Уест Хям.

По този начин "топчиите" вече с точка повече от "чуковете" в подреждането, а на още една назад е тимът на Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко.

На своя "Емирейтс" Арсенал откри резултата в самото начало на второто полувреме, когато Александър Лаказет изведе Габриел Мартинели в отлична позиция, а бразилецът преодоля вратаря Фабиански с прецизен удар по земя.

В 66-та минута пък домакините получиха и още едно предимство, след като Владимир Цоуфал от състава на "чуковете" бе изгонен за втори жълт картон, а Лаказет получи право да изпълни дузпа. Френският футболист обаче се провали от бялата точка, след като изстрелът му бе спасен от бившия играч на Арсенал Лукаш Фабиански.

Момчетата на Микел Артета все пак стигнаха до втори гол в 87-ата минута, а негов автор стана Емил Смит Роу, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.