Арсенал победи Челси след грешка на Жоржиньо

от Станислава Кръстева
07:25, 13.05.2021
Чете се за: 00:30 мин.
олимпиакос победи арсенал лондон отпадна лига европа

Отборът на Арсенал победи с 1:0 Челси в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“, които не са особено убедителни през настоящия сезон, успяха да се възползват по най-добрия начин от грешка в защитата на „сините“, за да спечелят трите точки на „Стамфорд Бридж“.

Единственият гол падна в 16-ата минута. Жоржиньо реши да върне топката към своя вратар Кепа Арисабалага, той с усилие изби топката, но в Пиер Емерик Обамеянг я достигна, видя нахлуващия Емил Смит-Роу, който реализира за 1:0.

В 61-ата минута домакините все пак вкараха топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада. Кристиан Пулишич, който реализира, обаче беше в положение на засада и след намесата на ВАР, главният рефер не зачете гола.

След поражението Челси остава на 4-о място с 64 точки, докато Арсенал е на 8-о с 55 пункта. Манчестър Сити вече си осигури предсрочно титлата на Англия.

Експерт след стрелбата в метрото: Напълно е допустимо да има свидетели, които да не желаят да говорят