Арсенал удари Челси в контрола в САЩ

10:05, 24.07.2022
Чете се за: 01:40 мин.
арсенал победи челси голово шоу стамфорд бридж изравни четвъртия тотнъм

Отборът на Арсенал надигра с 4:0 състава на Челси в лондонско дерби, играно в САЩ, където двата тима провеждат част от лятната си подготовка.

Габриел Жезус откри резултата на "Кампинг Уърлд" в Орландо в 15-ата минута, отбелязвайки четвъртото си попадение с екипа на новия си клуб от началото на предсезонната подготовка.

В 36-та минута пък Габриел Мартинели удвои аванса на "топчиите", осигурявайки на своя тим комфортна преднина след края на първата част.

След почивката пък Букайо Сака и Алберт Самби Локонга бяха точни за тима на Микел Артета, за да оформят крайния успех за "артилеристите".

По този начин Арсенал продължи с победната си серия в контролите, като тимът вече има записани пет успеха в пет двубоя.

За Челси пък загубата беше втора в три срещи, след като преди няколко дни "сините" отстъпиха след изпълнение на дузпи срещу Шарлът.