Федерико Кория, №52 в световната ранглиста, е първият съперник на Григор Димитров на турнира по тенис в Барселона.
Това стана ясно, след като аржентинецът елиминира Маркос Гирон с 2-6, 6-3, 1-6 на старта на надпреварата. Предстоящият сблъсък ще бъде първи между Димитров и Кория.
Българинът е 14-и поставен в основната схема и пропуска първи кръг, а вторият започва в сряда.
Днешният двубой започна отлично за аржентинеца, който поведе с 2-0 след ранен пробив. Гирон намали резултата, но аржентинецът отговори с много силна серия, губейки само една точка в следващите три гейма. Световният №52 успя да задържи преднината си и приключи спокойно сета при 6-2.
Във втория Кория отново проби пръв и изглеждаше, че няма да срещне сериозни затруднения по пътя към победата. Гирон обаче заигра много силно и реализира два последователни пробива, осъществявайки обрат за 4-2. Впоследствие двамата си размениха по един брейк, а американецът затвори частта след 6-3.
В третия сет обаче аржентинецът отново пое напълно контрола върху мача и сравнително лесно натрупа комфортен аванс от 3-0. Гирон редуцира пасива си, но след това Кория отново направи серия от три поредни спечелени гейма, с която оформи крайното 6-2, 3-6, 6-1 след точно два часа игра.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско