Ашли Барти не загуби гейм на старта на Australian Open

11:59, 09.02.2021
Чете се за: 00:37 мин.
Тенис
ашли барти загуби гейм старта australian open

Световната номер 1 буквално разпиля Данка Ковинич, печелейки с 6:0, 6:0 за само 44 минути игра при първия си двубой от близо една година насам.

Черногорката Ковинич не оказа абсолютно никаква съпротива на Барти, печелейки едва 10 разигравания в цялата среща.

Още по-фрапиращо беше, че австралийката спечели първите четири гейма в мача без да загуби нито една точка.

„Беше чест за мен да играя тук отново и съм благодарна за тази възможност. Чудесно е, че мога да играя пред публика“, каза след мача световната номер едно.

Във втория кръг шампионката от Ролан Гарос 2019 очаква победителката от двубоя между Дария Гаврилова и Сара Сорибес Тормо.

Каролина Плишкова също започна с убедителен успех в Мелбърн, давайки само два гейма италианката Жасмин Паолини.

Към втория кръг на Australian Open продължава още и Белинда Бенчич. Швейцарката загуби сет в мача си срещу Лоурън Девйвис, но въпреки това намери правилния път към успеха и в следващия кръг ще играе с двукратната шампионка в турнирите от Шлема Светлана Кузненцова.